AniMe-Manga thingy

HomePortalFAQSearchRegisterMemberlistUsergroupsLog in

Share | 

Warcraft II

Go down 
AuthorMessage
Tracemind
Super ADMIN
Super ADMIN

Number of posts : 160
Registration date : 2006-03-19

PostSubject: Warcraft II   Mon 24 Apr - 14:25

Ahh, la jocul asta pot spune k sunt "tatic"... de fiecare data cand am jucat am castigat si nu impotriva unor oponenti tocmai usor de invins...
iar rasa preferata... hmmm... Humans Very Happy

Back to top Go down
View user profile http://animeandgames.lolforum.net
dog_demon_sesshomaru
Super ADMIN
Super ADMIN

Number of posts : 214
Registration date : 2006-04-11

PostSubject: Re: Warcraft II   Tue 25 Apr - 22:44

Warcraft II. Mama ce m-a solocitat jocul asta la vremea lui. Mai ales cand am trecut la Beyond the dark portal. Pentru cei care vor un jocde strategie putin mai greu sa termine TOT warcraftul II si cu orcii, si cu oamenii, si si in beond the dark portal si before it, si o sa vada ca Warcraft II the dark saga e unul din cele mai solicitante jocuri de strategie.
A si apropo de rase preferate, as zice ca orcii deoarece au vraji mai bune (cam singurul lucru care ii deosebeste de humans mai fiind upgradeurile de la trolli si elfi) cu toate ca si humans au chestii bune gen heal sau exorcism. Sunt destul de echilibrati as spune. Defapt aici sunt mult mai "brutali" oamenii decat orcii. Cine e curios de ce cred asta sa intrebe ca nu am chef sa mai scriu degeaba.
P.S. fanii adevarati Warcraft nu mor niciodata

regret what you didn't do

Last edited by on Tue 25 Apr - 22:52; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
Tracemind
Super ADMIN
Super ADMIN

PostSubject: Re: Warcraft II   Tue 25 Apr - 22:51

PArerea mea i ca diferenta dintre orci si humans sta numai in vraji si in felul in care arata... in rest is cam la fel
PS: am terminat cu orcii si sa stii k ai dreptate... nu prea ai resurse destule, te ataca computeru intr-un stil alarmant... i greu, greu Very Happy

Back to top Go down
dog_demon_sesshomaru
Super ADMIN
Super ADMIN

PostSubject: Re: Warcraft II   Tue 25 Apr - 22:54

am dat edit mai sus daca te intereseaza si dupa aia am vazut ce ai spus

Back to top Go down
View user profile
Tracemind
Super ADMIN
Super ADMIN

PostSubject: Re: Warcraft II   Tue 25 Apr - 23:00

Worcraft II a fost al doilea joc al meu de strategie, primu a fost Star-Craft, si de jocuriile astea as putea vorbi la nesfarsit... k nu m-as plictisi niciodata

Intrebare: de ce ti se par oamenii mai brutali decat orci???

Back to top Go down
dog_demon_sesshomaru
Super ADMIN
Super ADMIN

PostSubject: Re: Warcraft II   Tue 25 Apr - 23:24

Pai cam totul e la fel pana cand ajungi la upgradeurile speciale de la elfi/trolli si la vraji. Trolii au upgradeurile alea cand treci la berserk cu scouting pe care o au si elfii cand trec la ranger. In schimb trolii au n upgrade defensiv "troll regeneration" adik se regenereaza pe cand elfii au un upgrade ofensiv "fire arrows" sau asa ceva care le da trei damage am impresia. Si pe deasupra ai death knightii cu care iti poti face o armata rezonabila de schelete. Dar cad vine unu sau doi paladini si dau cate un exorcism in armata ta de scheleti se duc si scheletii di death knightii. E macel curat. Pe cand ogre magi au runes, care e o capcana in care pot cadea si soldatii tai daca nu esti atent. Sii sa nu mai vorbim de faza cu polimorphy si slow. Nu e atat brutala cat e enervanta. Jumate din armata se transorma in oi iar celalalta jumate se misca parca au scapat de la azilul de batrani. Au si orcii o cambinatie brutala totusi. Ogres sub efectul de frenzi si bloodlust. Iti curata o armata intreaga si daca cumva clipesti ratezi totul. Dar asta ii costa si pe ei la viata insa merita. A si ca sa nu spunem ca orcii nu sunt brutali mai punem o combinatie brutala de la ei. Tarnada cu tornada si cu tornada si de vrei mai dai si o tornada. Stii, nu ai ce face decat sa astepti sa treaca , si daca e in baza (mai ales pe traseul pe care vin lucratorii cu resursele) sunt foarte eficiente. Dar totusi oamenii sunt mult mai ofensivi decat orcii si de aia ii consider si mai brutali. A dar tot orcii sunt cei mai tari. Si la misiuni au si cel mai tare erou. Deathwing. Are viata mai mult decat dubla fata de eroul ala pe grifon al oamenilor si are si atacul mai mare. Ok ma opresc din scris romane. Sunt fan inrait Warcraft. Defapt pentru mine a fost creata rubrica asta deoarece pentru mine a fost creat warcraftul Twisted Evil

Back to top Go down
View user profile
Tracemind
Super ADMIN
Super ADMIN

PostSubject: Re: Warcraft II   Wed 26 Apr - 19:14

Si mie imi place Worcraftul mult... desi am mai mentionat asta o data... Dar mie tot mi se par cam la fel de puternice unitatiile... eu nu prea folosesc vraji dar am in schimb o tactica care nu m-a dezamagit niciodata si cand zic niciodata ma refer niciodata, cu privire la folosirea fortei brute Twisted Evil . Mai folosesc si eu vraji dar foarte rar, mai mult pt scufundarea de vase si sa omor sclavii aia care aduc aur si lemn in baza.

Back to top Go down
dog_demon_sesshomaru
Super ADMIN
Super ADMIN

PostSubject: Re: Warcraft II   Wed 26 Apr - 23:27

Da sa stii ca e foarte folositoare forta bruta. Si vrajile sunt sunt bune dar pacat ca nu ai autocast. In schimb computerul foloseste vrajile alea intr-un mod haotic. Am avut un vis cu apocalipsa, foarte intricosator, in care magii de la humans transformau pe toata lumea in oi Very Happy . Cred ca mi s-a tras de la o misiune in care cand ajungeam cu armata la baza inamica mi-o face pe toata in oi si nici macar nu ajungeam aproape de aia trei sau patru magi (cati naiba erau). Era foarte stresant. La 6 ani sau cat aveam, nu aveam alta ocupatie decat warcraft II

Back to top Go down
View user profile
Tracemind
Super ADMIN
Super ADMIN

PostSubject: Re: Warcraft II   Thu 27 Apr - 13:57

Daaa.... si pe mine ma enervau magii aia care transformau tot in oi Evil or Very Mad ....tocmai dfe asta imi luam cu cateva unitati mai puternica in plus de fiecare data cand atacam....

Back to top Go down
dog_demon_sesshomaru
Super ADMIN
Super ADMIN

PostSubject: Re: Warcraft II   Sat 6 May - 2:45

Nush daca ati observat,dar il da pe hellsing in prima misiune la beyond the dark portal. Cum vi se pare imaginea lui de atunci si cea de acum

Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Warcraft II   

Back to top Go down

Warcraft II
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Doomlord article in the new SFX
» Black Dwarf Warband (WIP for "Show us your BTB")
» My Roleplay Idea